Депутати Ігор Гузь та Ігор Лапін відзвітували за перший місяць роботи у Верховній Раді

19 Грудень 2014
 Грудень 19, 2014

Народні депутати від Народного Фронту Ігор Лапін та Ігор Гузь відзвітували за перший місяць роботи у Верховній Раді.

Нагадаємо, волинські депутати визначилися з комітетами, до яких вже увійшли працювати. Так, Ігор Лапін працює в комітеті з питань правової політики та правосуддя, а Ігор Гузь в комітеті закордонних справ.

Відтак, вони розповіли чим займалися у парламенті окрім того, що затвердили український уряд. З їх слів, вони активно працювали в комітетах Верховної Ради.

Ігор Лапін каже, що нині один з пріоритетів його роботи – звільнення і люстрація суддів. Крім того, ще одна сфера його інтересів – об’єкти, які були незаконно приватизовані за часів Януковича і їх реприватизація, а, точніше, націоналізація. Нині він займається «перевіркою і збором інформації щодо цих процесів». Крім того, він займається підготовкою до змін певних законів, особливо його цікавить закон про адвокатуру. А ще на його думку, кредитні канікули мали б отримати не лише учасники АТО, а й члени їх сімей.

Ігор Гузь теж окреслив «фронт дій». Так нинішня його мета – долучитися до активної підготовки до бюджету 2015 року, бо є чимало пропозицій з його округу. Нагадаємо, особливо складна ситуація в Нововолинську, де вже 36 мільйонів держава боргує за будівництво 10-ої шахти, а наступного року взагалі можуть на Волині не отримати цих грошей.

Є в нього й нові пропозиції щодо законів. Так, його перші пропозиції стосуватимуться боротьби з алкоголізмом, він планує розробити законопроект, щоб впровадити ефективніші методи боротьби з нелегальним продажем алкоголю, можливо, впровадити жорсткіше покарання за це.

Ще Ігор Гузь готує законопроект, який забезпечить відсоткове відрахування з митних оборотів на території які прилягають до неї приміром, в розмірі 1%. Тобто, Волинську митницю попросять поділитися з місцевими бюджетами не лише в розрізі податків з доходів фізичних осіб, а й часткою зароблених до держбюджету коштів.

Ще один проект, який він хоче реалізувати, можливо, в перспективі: безвізовий режим у зоні Надбужжя (Шацьк-Любомль-Іваничі-Новолинськ). Також він пропонує повернути Нововолинську зону пріоритетного розвитку (що припинили у 2005 році).

До слова, громада Володимира-Волинського просить посприяти, аби історико-культурний заповідник «Володимир» отримав статус національного. Ще поспілкувався він з комбригом 14 з’єднання (колишня 51 ОМБ) Олександром Жакуном. Так, на добудову житла для володимир-волинських військових треба 7 мільйонів гривень, аби завершити довгобуд.

Крім того, є неприємності й у прикордонників. Зокрема, в селі Кречів Іваничівського району, де має бути перехід Кречів-Крилів, керівництво прикордонної застави переведене з Луганської області з зони АТО. Ніхто з них не отримав статус, а командир застави в АТО взагалі втратив у бою трьох своїх друзів, і -15% працездатності. Він теж не отримав статусу.

Прокоментували народні обранці й документи, які жваво обговорюють українці – йдеться про пропозиції оптимізації бюджетних витрат і скорочення багатьох статей витрат. Вони вважають, що уряд і Верховна Рада не збільшуватимуть пенсійний вік, скасовувати виплати на дітей і стипендії, виплати соціального характеру. А ось пенсіонерам на посадах, вважає Ігор Лапін треба оголосити бій: мовляв, «досягнув пенсійного віку – до побачення, дай молодим дорогу».

До слова, депутати кажуть: доведеться скорочувати держапарат, впроваджувати страхову медицину, а ціна на газ таки буде економічно обґрунтованої.

«Можна довго дискутувати з приводу ефективності Яценюка, але альтернативи не бачу. І щодо іноземців в уряді: в цій ситуації потрібна допомога, в тому числі й з-за кордону. Я вважаю, що ці люди ідуть на серйозні для себе ризики», – каже Ігор Гузь.

Власне, ще чим займатимуться окрім бюджету депутати – адмінреформа. А по тому можна й говорити про місцеві вибори. Крім того, на часі – судова реформа, якої потребує українська судова гілка влади.

Під час прес-конференції прозвучала ще одна обіцянка: зініціювати парламентські слухання по бурштину, в тому числі й волинському. Адже на Волині дійшло до перестрілок чи то через непорозуміння, чи то через переділ сфер інтересів. До слова, є інформація, що в згаданій перестрілці окрім стягів Правого Сектора була й символіка «Азову», який входить до структури МВС.

А з цією ситуацією має розібратися міліція, оскільки на місці нікого на гарячому не затримали, тому не виключено що одна зі сторін забажала пропаритися на видобутку бурштину.

Волинські Новини