Ігор Гузь: "Потрібно робити усе можливе, щоб Волинь залишалась вугільною областю"

19 Листопад 2015
 Листопад 19, 2015

Прес-тур народного депутата Ігоря Гузя для представників волинських ЗМІ відбувся 19-го листопада у Нововолинську. Актуальні проблеми міста, які визначив нардеп – закриття шахт у регіоні  та недофінансування будівництва шахти №10 «Нововолинська».

 Медіа-захід ініціювала громадська організація «Інтерньюз-Україна» в рамках проекту «Модельний округ» Програми USAID «РАДА». Всього взяли участь у відборі 32 народних депутати України. Для участі у проекті було відібрано 8 народних депутатів різних восьми модельних округів. У Волинській області центром округу №19 є місто Володимир-Волинський. До нього відносяться міста Нововолинськ та Володимир-Волинський, а також Іваничівський, Володимир-Волинський та Любомльський райони. Народним депутатом, обраним від цього округу до Верховної Ради є Ігор Гузь.

Для журналістів представники шахти №10 «Нововолинська» провели екскурсію та ознайомили із ходом будівництва. Після цього працівники мас-медіа мали змогу поговорити із нардепом та керівним складом шахти про проблеми вуглевидобувної галузі на Волині. У прес-брифінгу взяли участь також виконуючий обов’язків директора ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» Роман Надолинний та директор ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Сергій Кожушкін.

 «Ми зацікавлені, перш за все, у тому, щоб пролобіювати добудову шахти №10 «Нововолинська». Шахта будується уже досить довгий час – більше чверті століття», – розпочав у ході прес-брифінгу народний обранець Ігор Гузь. Він глибоко переконаний, що для того, аби наша країна була енергетично незалежною, потрібно добудувати єдину в Україні шахту, яка досі споруджується. Для цього необхідно близько 2,4 мільярди гривень. Половину цієї суми у наступному 2016 році дирекція шахти №10 може реалізувати. Також важливо, щоб у шахті діяло щонайменше дві лави, які будуть давати прибуток із початком своєї роботи. Головне, чого бажає представник парламенту  – щоб міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин відреагував на проблему із вугільною промисловістю на Волині.

«Вже у понеділок, 23-го листопада відбудеться зустріч із Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком та фракцією «НАРОДНИЙ ФРОНТ», на якій я переконуватиму у необхідності фінансових надходжень для шахти №10 «Нововолинська». Як мінімум, це повинна бути сума не менше за 1,2 млрд гривень. Вона має бути закладена у бюджет 2016-го року» – зазначив Ігор Гузь.

Народний депутат також наголосив на проблемах із закриттям шахт №1 та №9 «Нововолинська». Як відомо, вони знаходяться на межі закриття. «Ми не можемо допустити того, щоб ці шахти перестали функціонувати у 2016-му році. Там знаходиться велика кількість кваліфікованих працівників», – додав нардеп. Він стверджує, що якщо нововолинські шахти перестануть діяти, то фахівці гірничої справи почнуть опановувати нові сфери роботи. Відтак, Нововолинськ втратить можливість забезпечити робочими місцями гірників із неприбуткових шахт на шахті №10.

Роман Надолинний, виконуючий обов’язків директора ДП «Дирекція по будівництву об’єктів» повідомив, що підтримує позицію нардепа Ігоря Гузя щодо вирішення питання шахти №10. «Якщо своєчасне фінансування розпочнеться із лютого, чи, принаймні, із березня, то ми зможемо використати ці кошти на закупівлю нового необхідного обладнання та добудову шахти. Можу пообіцяти, що фінанси, які будуть виділені на шахту №10 будуть освоєні у 2016-му році», – резюмував Роман Надолинний.

Директор ДП «Передпускова дирекція шахти №10 «Нововолинська» Сергій Кожушкін запевнив, що вугілля, яке у перспективі буде видобуватись на шахті №10 є досить цінним та якісним. «Це вугілля можна буде використовувати у напрямку енергетики та газифікації. Головне – це те, що шахта нова. Якщо ми дійсно запустимо в експлуатацію відразу дві лави, то шахта приноситиме хороший прибуток. Приблизно за рік експлуатації шахта може принести 15 мільйонів гривень прибутку» – додав Сергій Кожушкін. Також він зазначив, що при нормальному функціонуванні шахта зможе забезпечити робочими місцями 1316 гірників із гідною заробітною платою.

Народний депутат Ігор Гузь повідомив, що при функціонуванні шахти №10, об’єм видобутку сягатиме більше 750 тисяч тон вугілля на рік. У режимі із таким видобутком вона зможе працювати 40-45 років. Таким чином, добудована шахта №10 «Нововолинська» зможе забезпечити робочими місцями гірників та із прибутку наповнити бюджети Іваничівського району та міста Нововолинська. Нардеп переконаний, що міністр енергетики та вугільної галузі України Володимир Демчишин відреагує на проблему гірничої сфери у Волинській області, а також на звернення Ігоря Гузя, і як наслідок, шахта №10 «Нововолинська» почне реально добудовуватися та функціонувати.

                                                                                                                   Прес-служба народного депутата Ігоря Гузя