Ігор Гузь - за доступні авто для учасників АТО

8 Вересень 2017
 Вересень 8, 2017

Законопроект, що дасть можливість ввозити авто з іноземною реєстрацією для власного користування учасникам АТО має бути підтриманий Верховною Радою України. На цьому наголосив народний депутат Ігор Гузь під час брифінгу в парламенті із ветеранами бойових дій на Сході нашої країни.

Зокрема, законопроект про вільне ввезення автомобілів із іноземною реєстрацією для учасників АТО, як повідомив депутат, «лежить в парламенті» вже більше двох років. Суть його у тому, щоб бійці АТО на пільгових умовах могли придбати вживане авто без права на продаж.

Ігор Гузь наголосив, що «тих людей, які користуються автомобілями на іноземній реєстрації налічується вже понад мільйон». Також, за його словами, приблизно третина його виборців користуються авто з іноземною реєстрацією.

“Підтримавши цей законопроект, зможемо забезпечити ветеранів АТО власним транспортом, і це створить їм додатковий імпульс, щоб, наприклад, займатися бізнесом, вирішувати сімейні та інші питання», – зазначив нардеп.

Разом із ним брали участь у брифінгу заступник голови громадської організації ветеранів АТО “кНАТО” Луцького району Костянтин Байчук, голова Спілки учасників та волонтерів АТО Ківерцівського району Артур Завальний та координатор волонтерського напрямку ГО ветеранів АТО “кНАТО” Луцького району Вадим Яцушек.

Костянтин Байчук провів аналогію щодо надання авто учасникам інтернаціональних війн: “Існує прецедент 90-х років, коли ветерани Афганістану мали таку пільгу і завозили авто із закордону. І сьогодні такий законопроект у раді “припадає пилом”. Ми просимо народних депутатів, у тому числі комбатів, поставити це питання на голосування! Знайдіть компромісне рішення для учасників бойових дій, які заслужили на право ввезти одне авто для користування своєї родини!”.

Ігор Гузь звернувся до колег з парламенту та представників уряду, щоб спільними зусиллями «проштовхнути» цю тему: “Сидіти в кущах” – це не вихід! Не треба затягувати з вирішенням питання авто для атовців, і врегулювати його в той чи інший спосіб!”.

Сьогодні провели брифінг з ветеранами АТО з Волині на чолі з Константин Байчук, щодо можливості прийняття законодавчого акту про пільгові умови розмитнення учасникам бойових дій авто з за кордону. Вже з наступного тижня буду активізовувати колег аби проект закону найближчим часом попав до порядку денного парламенту і був прийнятий.Окрім того всі учасники брифінги висловили солідарність з активістами, які вже другий день пікетують парламент з вимогою врегулювати складне питання наявності в країні автомобілів на іноземній реєстрації. Без сумніву в цій ситуації в першу чергу Уряд повинен проявити свою позицію, а не відсиджуватися у кущах і фактично сприяти загостренню ситуації.

Опубліковано Ігором Гузем 7 вересня 2017 р.