Ігор Гузь пропонує українській владі змінити стратегію відносно Білорусі

16 Січень 2019
 Січень 16, 2019

Росія всерйоз зайнялася питанням інкорпорації Білорусі.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав народний депутат Ігор Гузь.

“Відповідно, після цього ми матимемо додаткових понад 1000 кілометрів території, з якої можемо отримати удар. Я вже не заглиблююсь в питання про економічні втрати та інші проблеми, які отримає наша країна, в разі такого розвитку подій.

Як заступник керівника комітету Верховної Ради у закордонних справах провів сьогодні у парламенті брифінг з цього питання, а завтра підніму його для обговорення на засіданні комітету.

З низки причин українська влада вибрала єдиною стратегією дружби з Лукашенком. Так, зараз він чинить опір інкорпорації, тому що не хоче втрачати владу. Але ситуація різко і кардинально зміниться, якщо Лукашенко здасться, або ж його просто спробують ліквідувати. І Україні потрібно вже зараз готуватися до такого розвитку подій. На жаль, українська влада на даний момент не підготовлена до такого розвитку подій”, – наголошує нардеп.

За його словами, відповідні українські повинні зробити наступні кроки:

  • Підсилити роботу Посольства України в Білорусі. Робота нашого дипломатичного корпусу в цій країні недостатня. Час посилити співпрацю щодо багатьох напрямків, таких як популяризація спільної історії України та Білорусі (у нас є спільні історичні герої, такі, наприклад, як Костянтин Острозький). Потрібно формувати позитивний імідж України серед жителів Білорусі через більш активний обмін делегаціями, культурні програми. Час організовувати семінари для білорусів (журналістів і блогерів), як протистояти інформаційній війні і в різний спосіб допомагати білоруським патріотичним структурам.
  • Посилити інформаційну політику України. наша країна, на жаль, не представлена в інформаційному полі Білорусі. Потрібно вимагати появи в Білорусі українських телеканалів, розмови про які ведуться вже не перший рік, а також розробити програму щодо більш активного просування українського порядку денного на території сусідньої країни.
  • Опрацювати дії України, якщо Білорусь все ж буде анексована. А це і посилення обороноздатності прикордонних до Білорусі областей України, i початок уже зараз консультацій представників українських спецслужб з білоруськими активістами щодо питання розгортання “мережі патріотичних структур” в Білорусі на випадок окупації з боку Росії.

“Особливим питанням є вирішення долі білоруських добровольців, які воювали за Україну і можуть стати кістяком структур, що відстоюватимуть незалежність Білорусі. Потрібно дати “зелене світло” на формування військової одиниці в українському війську, яка б складалася з білорусів.

Досі всі такі спроби білоруських добровольців зустрічалися з опором; потрібно вимагати від білоруської влади припинити переслідування добровольців, які воювали за Україну; а також перестати маніпулювати з законом щодо отримання іноземними добровольцями українського громадянства.

Всі ці питання – виклик українській державі. І тільки діями на випередження ми може убезпечити Україну”, – йдеться у дописі народного обранця.