Ігор Гузь - Уряду: Шахтарям треба «протянути» руку допомоги

9 Грудень 2016
 Грудень 9, 2016

Парламент підтримав пропозицію нардепа Ігоря Гузя і вчорашньому вечірньому засіданні в першому читанні прийняв законопроект щодо державної підтримки вугледобувних підприємств. Згідно з яким у держбюджеті фінансова підтримка державних вугільних шахт на покриття собівартості видобутку вугілля збільшена на 1 мільярд гривень.

«Це – не політичне питання, і немає дискусії. Шахтарям треба «протянути» руку допомоги. Це – невихід, що в Уряді та бюджетному комітеті говорять, що немає коштів. Треба шукати гроші, щоб шахтарі не голодували. Три тижні тому в мене у Нововолинську шахтарі “десятки” тиждень нічого не їли і не пили. Вони вимагали віддати їм чесно зароблені гроші. Ми – парламентарі – повинні знайти інструментарій, і щоб люди більше не допускалися до таких радикальних дій», – наголосив у своєму виступі депутат.

Ігор Гузь подякував колегам, та зокрема Михайлу Бондару, який зареєстрував законопроект на підтримку шахтарів і 31 березня ц.р., і за нього проголосували. Відповідно із цим законом на підтримку вугільної сфери у цьогорічному бюджеті було закладено 100 млн грн. «Треба шукати варіанти, де знайти ресурси. А не «футболити» закон і розповідати, що коштів немає», – зауважив він.

Волинський нардеп також наголосив на неефективній роботі вугільного міністра. «Констатую: Насалик не займається вирішенням шахтарських проблем. Я його вже півроку прошу приїхати на Волинь і поговорити з шахтарями. У нього часу на це немає, а на відпочинок «зганяти» за півмільйона в бюджетний період – час є. Це – ганьба! Прошу підтримати законопроект і нехай уряд шукає гроші».

Згідно з проектом Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» №4744 кошти підуть на покриття собівартості видобутого вугілля, у тому числі, на витрати фонду оплати праці. Ресурси передбачені державним вугледобувним підприємствам.

Прес-служба народного депутата України