Ігор Гузь: Законопроект про державну мову об’єднає суспільство

26 Січень 2017
 Січень 26, 2017

Один з ініціаторів законопроекту нардеп з Волині Ігор Гузь розповів “Конкуренту”, що ідея зареєструвати законопроект про державну мову виникла давно. А потреба в цьому, запевнив політик, ще раніше.

Як зазначив нардеп, кожен українець має з повагою ставитися до своєї мови, тому мета законопроекту – зробити українську мову обов’язковою у використанні скрізь.

“Як знає кожен українець – у статті 10 Конституції України йдеться про те, що державною мовою в Україні є українська мова. Володіння мовою своєї держави – це одна із обов’язкових умов для зайняття відповідних посад. І це правильний і нормальний підхід. І так насправді має бути у нас, як у кожній цивілізованій державі, яка себе поважає!” – сказав Ігор Гузь.

Зі слів Гузя, закон дозволить утвердити українську мову, як державну, на всій території України і у всіх сферах суспільного життя.

“Спілкування українською мовою буде обов’язковим в усіх публічних сферах, а також в оформленні документів, усіх медіа, реклам, різних вивісок. І кіно будуть знімати лише рідною мовою. І для громадських організацій та партій ця норма буде обов’язковою. Ми можемо володіти багатьма іноземними мовами, але розмовляти – українською і сприяти розвитку української нації. До нас приїжджають іноземці вчитися, і вони розуміють, що треба вивчити українську мову. А чому українець не може? Може – треба тільки захотіти! Переконаний: законопроект про державну мову об’єднає суспільство! Українці і на Сході, і на Заході вже зрозуміли, що без мови держави не буде!” – зазначив автор законопроекту.

Законопроект про мову вже зареєстрували. Як пояснив Ігор Гузь, попереду в нього ще довгий шлях проходження необхідної процедури: спочатку його мають розглянути у всіх профільних комітетах. Всього їх 17: це і Комітет з питань культури і духовності, Комітет з питань науки і освіти, Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України, Комітет з питань запобігання і протидії корупції, Комітет з питань національної безпеки і оборони та багато інших. Тільки після цього документ потрапить на розгляд та голосування депутатів. І, передбачає Ігор Гузь, Верховна Рада таки проголосує “за”.

Думку різних сторін – викладено у матеріалі http://konkurent.in.ua/news/volin/11292/totalna-ukrayinizaciya-scho-zminit-novij-zakon-pro-derzhavnu-movu.html

 

За матеріалами  Ділового Інтернет-видання Волині “Конкурент”