Ігор Гузь: Зеленський з великим процентним відривом стане президентом

9 Квітень 2019
 Квітень 9, 2019

Мій прогноз як громадянина – близько 20% у другому турі буде розрив у результатах голосування між Порошенком і Зеленським на користь Зеленського. Це свідчить про те, як чинять кандидати, які зайняли 3, 4, 5 місця. Це свідчить про те, який антирейтинг в Порошенка і Зеленського. З приводу мобілізації електорату, яка була в першому турі – достатньо велика і вона буде ще більша в Зеленського і так далі.

І головна історія, яку використовує Порошенко, пов’язана зі страхом. Вся його виборча кампанія побудована на страху. 3\4 стрічки моєї у Фейсбуці вона налаштована на підтримку Порошенка, але вона не з надією, а страхом. А коли ми вийдемо до людей, то вони голосували за надію.

Так, вони реально оцінюють, що це не зовсім компетентна політична фігура. Багато інших зауважень, але надія. Відповідно, у цій історії однозначно переможе надія. І це перше.

Що я очікую від президента – Зеленського, це – однозначно презентувати свою команду, принаймні перших 3-5 осіб, які будуть займатися ключовими питаннями.

Друге, хотів би, щоб Зеленський аргументовано зміг би подолати страхи в дуже багатьох свідомих українців і вони є. Питання мови, культури. Дуже багато хто боїться повернення назад. Починаючи кінематографом і закінчуючи квотами на радіо і телебаченні, армія, закон про мову, визнання національно-визвольних змагань. Тобто такі сегменти національного характеру. Тут треба чітко сказати, що не буде Томос і інші речі. Тобто не буде повернення назад.

І насамкінець, чітка програма дій. Бо зараз все так, ми там готуємо закон, ми чули п’ять меседжів – нульова декларація. Тобто хотілося б чіткості.