Нардеп Ігор Гузь для інтерв'ю Інфомаційного агенстства "Українські національні новини" охарактеризував стан доріг в області

22 Травень 2017
 Травень 22, 2017

КИЇВ. 22 травня. УНН. Волинь займає лідируючі позиції за кількістю ДТП серед інших областей України. Про це у коментарі УНН заявив народний депутат Ігор Гузь, обраний по волинському виборчому округу №19.

“Волинські дороги називаю “дорогами смерті”. На жаль, Волинь займає лідируючі позиції за кількістю ДТП серед інших областей. Показник, як бачимо, не тішить нас”, — зазначив він.

На думку нардепа, однією із причин руйнівного стану доріг на Волині є недостатнє фінансування, яке, зокрема, зумовлене слабким лобізмом губернатора.

“Вже цього року держава запланувала зробити дорожнє покриття за трьома напрямками: “Устилуг-Володимир“, “Ковель-Жовква“ та “Володимир-Волинський-Луцьк“. Комплексно мають відновити дорожнє покриття на двох надважливих напрямках: “Устилуг-Володимир“ та “Володимир-Луцьк“.

Дорога з Устилуга до Володимира має ремонтуватися за рахунок польського кредиту. Соромно мені про це розповідати, але зі 100 млн євро Волинська область отримала трохи більше 4 мільйонів. Чому так сталося? Має напевно розповісти голова ОДА Володимир Гунчик, який ніби-то лобіював нашу область у переговорному процесі. Але, як виявилося, не лобіював, а „махав“ головою і погоджувався на всі умови з боку керівництва ДФС”, — розповів він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Служба автомобільних доріг у Волинській області визначила переможцем тендеру з ремонту траси Н-22 (Устилуг-Рівне) компанію “Луцькавтодор-сервіс” з простроченою банківською гарантією
І.Гузь зауважив й на роботі місцевої служби автодоріг. Як приклад, нардеп розповів про минулорічний досвід співпраці Волинської служби автодоріг та підрядної організації “Аміла”, внаслідок якої було розкрадено 12 мільйонів гривень, а після ремонту вул. Ковельської у Володимирі-Волинському та вул. Володимирської у Любомлі — лишилися руїни.

Я називаю їх „пройдохами“. Я зініціював виділення з держбюджету субвенції на капітальний ремонт цих вулиць: для Любомля — понад 6 мільйонів гривень, для Володимира — понад 5 мільйонів гривень. У відношенні до людей вчинили по-свинськи. Я вже не кажу, що державні гроші „закатали“ в асфальт”, — наголосив політик.

На переконання І.Гузя, держслужбовці, які є фігурантами кримінальних справ, не мають ніякого морального права продовжувати працювати на своїй посаді на час проведення слідчих дій.

“Держслужбовці, які фігурують в кримінальних справах ніякого морального права не мають далі займати свої посади. Під час виконання своїх повноважень, в той час, коли ведеться слідство, вони можуть використовувати службові зв’язки на свою користь. За останні 25 років розпил бюджетних коштів на ремонті доріг сягає мільярдних сум. І певно, ці суми далеко не в гривнях… І покараних немає. І, на жаль, за ці всі роки систему не зламали”, — підкреслив політик.

За його словами, сферу з’їдає корупція. Після дерибану на дороги залишається лише п’ята частина виділених коштів.

“Десятиліттями система державної влади використовувалась спритними ділками для обкрадання народу України. Відкат тому, хто дає; тому, хто приймає; тому, хто контролює. І не забути 300 відсотків прибутку для себе. На саму дорогу залишається заледве п’ята частина від запланованої кошторисної.

Внаслідок такої системи на ринку виживали не ті, хто може якісно ремонтувати, а ті, хто найкраще освоїв „мистецтво дерибану“ державних коштів”, — пояснив він.

Нардеп переконаний, що вирішувати проблему потрібно комплексно: залученням іноземних компаній до ремонту доріг та делегуванням функцій контролю за якістю робіт місцевому самоврядуванню.
“Особливо це стосується об’єднаних територіальних громад — функції контролю за якістю виконаних робіт проведених на їхній території. Чому це важливо? Тому що, саме населення, яке постійно проживає і користується цими дорогами максимально зацікавлене в дотриманні технологій і заявленій якості робіт. І має можливість постійно контролювати цей процес. Адже за рахунок чого так спокійно відчуває себе команда “дерибанщиків”? Відсутність постійного контролю і відсутність відповідальності за кінцевий результат”, — резюмував політик.

Джерело: УНН