Нововолинських шахтарів почули на державному рівні,- Ігор Гузь

24 Січень 2015
 Січень 24, 2015

23 січня 2015 року у Нововолинську відбулася зустріч  народних депутатів Ігоря Гузя та Павла Кишкаря, голови незалежної профспілки гірників України Михайла Волинеця, місцевого мера Віктора Сапожнікова, директора програми “Центр Солідарності” в Киргистані Боба Філдінга, директора програми “Центр Солідарності” в Україні, Білорусі, Молдові Трістана Масата із активістами новоствореної шахтарської громадської організації “Спільнота майбутнього”.

Проблеми шахт Волині почуті на державному рівні, подвиг у  їх вирішенні все ж таки є. Для того щоб ці перші кроки не були марними, і на цьому ситуація не зупинилася до вирішення питання підключилися різні владні ресурси, які об’єдналися навколо цієї проблеми.

Питання які вимагають нагального вирішення це – виплата і збереження зарплат, добудова шахти №10, поступове і розумне закриття інших шахт. Для цього перш за все потрібно, щоб у лютому, коли будуть переглядати бюджет держави були в обов’язковому порядку внесенні кошти на вугільну галузь. Шахтарі зробили все що могли, далі рішення за державними владними представниками.

Вирішувалось питання чи підтримувати волинським вугільникам мітинг 28 січня у Києві. Насправді, думки розділились, адже є інформація, що це може стати політичною провокацією із боку “червоних” профспілок, які сьогодні масово покидають нововолинські шахтарі. Є і інша думка, що потрібно об’єднати зусилля усіх профспілок для вирішення спільних проблем у вугільній галузі країни.

Народний депутат від партії “Самопоміч” Павло Кишкар (його помічник Михайло Волинець) висловив свою думку, що шахтарська акція може стати комусь на руку, а ті питання, які турбують гірників відсунутись на задній план. Він також не підтримує думки про збитковість копалень Волині, адже для таких тверджень потрібно висновки незалежних незаангажованих експертів та громади, і лише подолавши корупцію про це можна буде говорити, в розрізі конкретних фактів. Тому, за його підтримкою та ініціативою підготовлений документ про міжнародний аудит вугільних підприємств, а для цього будуть запрошені відповідні експерти, адже лише так можна утвердити прозору діяльність у майбутньому і усунути розкрадальників. Павло Кишкар закликав мера міста діяти відверто і зробити відкритим доступ для громади у створенні бюджету, в режимі онлайн демонструвати прибутки та видатки міста, щоб люди бачили що роблять з їхніми коштами.

Під час зустрічі, народний депутат обраний по 19 округу від партії “Народний Фронт” Ігор Гузь прозвітував перед народом, повідомивши, що подав пропозицію про звільнення Демчишина із займаної посади, адже ця людина не компетентна, а дії його дорівнюють нулю. На його думку шахтарі зробили досить вагомий крок, їх почули не державному рівні, і не лише почули а й почали робити певні дії. На питання, що робити зараз шахтарям, щоб все ж гроші були закладені на вугільну галузь, Ігор Володимирович відповів, що потрібно робити мітинг у Києві. Але він має бути проведений у межах чинного законодавства, ні про які політичні лозунги не може бути мови, а  якщо будуть допущені провокації це дискредитує шахтарську громаду.

Між представниками влади та шахтарською громадою тривала палка дискусія, та все ж питання шахтарських проблем є спільними, і для їх вирішення потрібні спільні зусилля та дії. Тому наступний крок – це, все ж таки, мітинг у Києві, хто поїде  на разі вирішується.

2015-01-23_00024-1024x683

2015-01-23_00008

2015-01-23_00019

БУГ