Волинська та польська молодь прибрала занедбаний цвинтар польських поховань у селі Несвіч

8 Листопад 2016
 Листопад 8, 2016

У рамках проекту «Пам’ять без кордонів!» молодь двох країн два дні прибирала кладовище загиблих польських поховань у селі Несвіч Луцького району. Реалізація проекту відбулася за підтримки громадської організації “Центр розвитку та демократії”.

Приїхали на Волинь навести лад на римо-католицькому кладовищі учні з Холмської гімназії №2 (Люблінське воєводство, Республіки Польща). Долучилися і наші студенти з СНУ імені Лесі Українки. Вивезли сміття, вичистили територію від листя та гілок. Поставили на могилах лампадки.

Роботу над проектом «Пам’ять без кордонів!» відновили з ініціативи народного депутата Ігоря Гузя. Започаткували акцію ще у 2003 році, а влітку цього року проект відновив свою діяльність.

У липні українсько-польська молодь впродовж двох тижнів впорядковувала кладовища українських поховань на території гміни Мірче Грубешівського повіту в селах Верешин, Ласків, Модринь та Сагринь, а наприкінці жовтня – у селі Малків Республіки Польща.

Координує проект помічник нардепа Сергій Годлевський. Він зазначає, що наступна акція з облаштування українських поховань відбудеться знову в Польщі.

Мета проекту – віддати шану українцям, які загинули на території Республіки Польща, через відновлення там цвинтарів. Після примусового переселення українців із Холмщини у 1944-1947 роках чимало наших кладовищ залишили напризволяще, що знаходяться з обох боків Західного Бугу.

Фінансову підтримку для впровадження проекту «Пам’ять без кордонів!» надали у Міністерстві молоді та спорту України.

Прес-служба народного депутата України