Волинським медикам варто перейняти досвід реформування у поляків, - Ігор Гузь під час робочої зустрічі у ПАРЄ

26 Січень 2017
 Січень 26, 2017

Народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ігор Гузь цього тижня працює у закордонному відрядженні у Страсбурзі, де триває зимова пленарна сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), під час якої обговорюють ключові проблеми України.

У перервах між засіданнями політик напрацьовує контакти з іноземними колегами для налагодження міжнародної співпраці. Сьогодні Ігор Гузь мав розмову із Анджеєм Войтилою – екс-міністром охорони здоров’я та головним санітарним інспектором Республіки Польща, який представляє у ПАРЄ партію «Право і справедливість». Сторони обговорили тему відновлення занедбаних поховань українців у Польщі.

«Те, що відразу нас поєднало, так, це питання цвинтарю в Щипйорно (Великопольське воєводство, РП), де поховані воїни Армії УНР Симона Петлюри. Пан Анджей був одним з ініціаторів відновлення цього кладовища, а я з колегами 14 років тому, там працював у рамках програми «Пам’ять без кордонів».

Окремо політики поділилися баченням реформування медичної галузі в Україні. «Пан Посол, будучи з 2006-2010 роки керівником Державної санітарної інспекції, втілив реформу цієї структури і орієнтується також у нашій «медичній кухні». Він читає лекції у Львові і має багато друзів-медиків в Україні», – розповів Ігор Гузь.

Народний депутат переконаний: медикам Волині, та зокрема – жителям виборчого округу №19, було б цікаво відвідати польські медичні заклади, і, таким чином, перейняти досвід реформування у Польщі. «Спільно спробуємо ініціювати таку програму. Запросив пана Посла на Волинь, сподіваюся на весні такий приїзд відбудеться», – резюмував Ігор Гузь.

Прес-служба народного депутата України