«Я поважаю своїх виборців» – Ігор Гузь провів майже 40 зустрічей у дворах Нововолинська

11 Квітень 2019
 Квітень 11, 2019

Майже 40 зустрічей у дворах Нововолинська – саме стільки їх було у шахтарському місті за участю народного депутата Ігоря Гузя за понад чотири роки його діяльності у Верховній Раді. Лише цієї неділі, 7 квітня, він спілкувався із понад трьома сотнями людей у семи дворах міста. Все це заради налагодження тіснішої комунікації з місцевими жителями, вивчити їхні проблеми і сформувати алгоритм їх вирішення.

Про це інформує прес-служба народного депутата Ігоря Гузя.

Під час спілкування з нововолинцями, з огляду на президентську виборчу кампанію, яка триває в Україні, депутат не агітував за жодного з кандидатів, які пройшли у другий тур виборів: «З вас частина за Зеленського (Володимир Зеленський – ред.), частина за Порошенка (Петра Порошенка – ред.). Агітувати за будь-кого з них не буду і  не скажу, за кого я віддам свій голос. Бо розмежую цим вас, а я поважаю усіх своїх виборців», – зазначив нардеп.

Парламентаря люди запитували, чому в країні десятками років «процвітає» корупція, в органах влади на «злачні» посади призначають кумів чи когось із родичів високопосадовців, проблему виплати зарплат у конвертах ніхто не вирішує, лише декларуються малозначимі факти їх фіксації і що головне – немає покараних за всі ці злочини проти держави.

Також людей обурюють високі зарплати у нардепів, хоча сам Ігор Гузь за цей законопроект не голосував. Вони хотіли б, щоб заяви про зняття депутатської недоторканності «пішли далі слів» і за цей законопроект проголосувала б більшість – що підтримує і сам парламентар. Скаржилися містяни і на неякісну вакцину, порушували й інші теми медичної реформи. Актуальною для шахтарського міста є проблема закриття шахт, невиплата зароблених гірниками коштів та працевлаштування молоді, що масово виїжджає за кордон.

Говорили люди з депутатом і про шляхи наповнення місцевого бюджету, аби в міста було більше коштів вирішувати поточні проблеми. Адже багато їх стосується сфери комунальних послуг і дороговартісних ремонтів. Проте, щоб поступово вирішувати ці питання, парламентар запитував у присутніх, чи знають вони свого депутата на місці, чи зверталися до нього із переліком питань? Проте в більшості випадках стало зрозуміло, що люди не знають, до кого їм треба йти першочергово, писати звернення і вимагати результату. Через це у них, ймовірно, стільки незалатаних «дірок».

Зверталися нововолинці до Ігоря Гузя і з питаннями облаштування дитячих майданчиків у дворах. Щоб допоміг зі складною екологічною ситуацією в місті, що напряму залежить від діяльності підприємств «Кроноспан», «Пан Курчак». Невдоволені місцеві жителі знищенням зелених насаджень у Нововолинську, а десь навпаки, на їхню думку, треба зрізати високорослі багаторічні насадження. Хочуть, щоб коштом міського бюджету познімали старий асфальт і проклала новий у «спальних» районах, виклала тротуари. Просять також продовжити дію акції «Чистий двір», що є спільною ініціативою нардепа у співпраці з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом».

Особливо болючим питанням є будівництво монументу Героям АТО у місті. Для батьків і рідних загиблих бійців сьогодні немає єдиного варіанту, яким буде архітектурний пам’ятник, де його встановлять і чи влаштовуватиме це всіх, хто має стосунок до родин полеглих Героїв.

Важливою темою лишається ремонт доріг. Зокрема, завершення будівництва траси з Нововолинська до Володимира-Волинського. Нарікали люди і на жахливий стан автошляху з Нововолинська у напрямку селища Іваничі.

«Кров з носа – треба зробити дорогу на Іваничі, бо то жах. І ще ось той шмат дороги на Червоноград біля Литовежа. Ще треба і на Ковель, і на Любомль зробити траси, але все за принципом пріоритетності», – сказав депутат.

Традиційно у дворах порушувалися питання низьких пенсій, відсутність субсидій, високих цін на продукти харчування. Говорили й про складну криміногенну ситуацію в місті, пільгові квартири, низьку якість питної води, «сміттєві» проблеми та інші.

«Я не є хороший законотворець, бо 90% часу проводжу на окрузі – у містах, об’єднаних громадах, великих і малих селах. Але, якщо я працюю краще, ніж попередники… – коней на переправі не міняють. Хочу ще бути вашим депутатом, маю мотивацію. Я – молодий, енергійний, знаю округ, не маю бізнесу, не займався бурштином. Тому готовий працювати з вами й надалі», – підсумував Ігор Гузь.