Звернення Ігоря Гузя щодо закриття Ковельського ветсанзаводу - на контролі у Генпрокуратури

13 Квітень 2017
 Квітень 13, 2017

На Ковельській філії державного підприємства «Укрветсанзавод» потрібно утилізувати тонни тваринних відходів та подбати про природоохоронні заходи. Такої позиції народний депутат Ігор Гузь, який тримає на контролі проблему з Ковельським ветсанзаводом.
Нагадаємо, нардеп особисто відвідав ветсанзавод та підтримав людей, які протестували проти роботи цього підприємства.

Також – разом із ковельчанами у парламенті на брифінгу розповіли про це. Неодноразово Ігор Гузь зустрічався і з представниками профільних відомств та міністерств задля того, аби допомогти людям, які потерпають від неприємного запаху з цього підприємства.Були і відповідні депутатські звернення.

Нещодавно, після того, як народний депутат звернувся до вищих інстанцій, Міністерство екології та природних ресурсів України доручило керівнику Державної екологічної інспекції України перевірити дотримання вимог природоохоронного законодавства Ковельської філії державного підприємства «Укрветсанзавод».

Керівництво Держекоінспеції повідомило, що ковельську проблему розглянули на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Комісія прийняла рішення обстежити територію підприємства з залученням Держекоінспекції та Держпродспоживслужби у Волинській області.

Як результат: фахівці виявили низку порушень чинного природоохоронного законодавства. Зокрема, Держекоінспеція у Волинській області зафіксувала такі: будівництво рова на незагородженій частині землі, і захоронення в ньому на відкритому грунті боєнських відходів, під час будівництва. Також за результатами лабораторних досліджень, шкода для земель, що забруднені нітратами, сульфатами і хлоридами внаслідок діяльності ветсанзаводу сягає 826 тисяч 651 гривень.

За відомостями Мінекоприроди, проектна потужність підприємства з переробки відходів становить 20 тонн на добу, проте на момент проведення перевірки, через відсутність спеціальних котлів-утилізаторів фактично перероблялося 12-13 тонн на добу. Як повідомляє Держекоінспекція, «на території заводу в двох ямах захоронено близько 900 тонн відходів тваринного походженні і зберігаються понад 1000 тонн відходів на майданчику з твердим покриттям та на відкритому грунті».

Також, фахівці констатували, що територія, де тимчасово зберігають відходи переробки птиці і тварин зовсім не захищені від потрапляння атмосферних опадів, і через відсутність системи збору дощової води, вона витікає за межі підприємства на прилеглу територію. Експерти після перевірки цієї землі встановили, що тут перевищено гранично-допустиму концентрацію нітратів, сульфатів та забруднення хлоридами. «За допущення скиду неочищених стічних вод на прилеглу територію директора Ковельської філії ДП «Украветсанзавод» притягнуто до адміністративної відповідальності та видано припис на усунення виявлених правопорушень. Усі матеріали перевірки керівництво Держекоінспекції передало до Ковельського відділу поліції», – йдеться у відповіді на звернення Ігоря Гузя.

Окреме звернення адресовано Генеральній прокуратурі України. У своїй відповіді повідомили, це проблемне питання у них на контролі.

Прес-служба народного депутата України