Біографія

Мене звати Ігор Гузь. Я народний депутат VIII та IX скликань Верховної Ради України. Заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Член депутатської групи «Партія «За майбутнє» у парламенті. Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Литовською Республікою. Заступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації Чорноморського економічного співробітництва.

Дитинство і родина

Народився 11 січня 1982 року. Родина зі сторони батька походить з села Смідин Старовижівського району, а зі сторони матері – з села Свірже, що на Холмщині. Хрестили мене в селі Зачернеччя Любомльського району. Батько – агроном, матір – технолог харчової промисловості.

Навчання у школі

Закінчив Луцьку загальноосвітню школу №19. Саме у шкільні роки розпочав цікавитись громадською діяльністю та вступив до всеукраїнської спортивно-патріотичної ГО «Тризуб» імені Степана Бандери.

Студентські роки

Випускник Волинського державного університету імені Лесі Українки, закінчив історичний факультет, здобувши спеціальність «політолог, викладач політології».

Наприкінці 90-их років минулого сторіччя став одним із ініціаторів відновлення діяльності в Луцьку Пласту – Національної Скаутської Організації України.

Громадська діяльність

У 2001 році – співкоординатор Волинського відділення Громадського комітету опору «За Правду!». Учасник акції «Україна без Кучми», що відбулася в Києві 9 березня 2001 року. Після цього затримали правоохоронці та засудили до десяти діб адмінарешту.

З 2001 року увійшов до Молодіжного націоналістичного конгресу, був головою волинського осередку та заступником голови організації.

Створив з однодумцями організацію «Національний Альянс», що діє з 2005 року, і за цей час виховала тисячі патріотів.

Учасник опозиційної акції «Чорнобильський шлях – 2005» в Мінську, де затримали правоохоронці Білорусі та засудили до десяти діб адмінарешту. Покарання відбував у ЦІП «Окрестіно». Депортували з Білорусі з забороною в’їзду на територію цієї держави протягом п’яти років.

Більше, ніж через 10 років, уже нардепа Ігоря Гузя не пустили до Білорусі, коли він знову намагався приїхати в країну для участі в акції «Чорнобильський шлях».

Революційна діяльність

Активний учасник Помаранчевої революції у 2004 році, її координатор на Волині.

Координатор луцького Євромайдану, що розпочався у 2013 році. За участь в акціях протесту міліція відкрила кримінальне провадження за трьома статтями. Суд зобов’язав носити електронний браслет стеження.

Наймолодший депутат міськради та облради

На третьому курсі навчання у ВДУ в 2002 році став наймолодшим депутатом Луцької міської ради від округу № 44. Як позапартійний обранець громади був співкоординатором фракції блоку «Наша Україна», входив до депутатської комісії, що опікувалась питаннями молоді, освіти та науки. За час депутатства в міськраді протягом 2002-2006 років подав більше 200 звернень та запитів на захист інтересів лучан. Вже з 20-ти років розпочав роботу помічником-консультантом народного депутата України.

У 2006 році став наймолодшим депутатом Волинської обласної ради. Обрали головою постійної депкомісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму. Продовжив відстоювати інтереси волинян, скеровуючи депутатські запити та звернення. Пропонував програми розвитку Волині, відстоював фінансування Програми «Житло для молоді». Через це визнали найактивнішим депутатом V скликання.

У 2010 році – вдруге обраний депутатом Волинської облради, переміг у одномандатному виборчому окрузі №27 (Старовижівський район).

У роки депутатства з 2007 до 2011 року працював в Луцькій міськраді радником міського голови, а пізніше – начальником відділу у справах сім’ї, молоді та спорту.

Народний депутат України

Сьогодні Ігор Гузь – Народний депутат України IX скликання Верховної Ради. У 2019 році на позачергових парламентських виборах обрали вдруге по одномандатному виборчому округу № 19 (Волинська область). Балотувався як безпартійний самовисуванець.

У жовтні 2014 року вперше балотувався по одномандатному виборчому окрузі № 19 і здобуває перемогу. Працював заступником голови Комітету ВРУ у закордонних справах та заступником члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Ініціював створення міжфракційного депоб’єднання  «Захистимо вугільну галузь» та «Контрабанда-стоп».

Представник міжфракційного об’єднання «Велика Волинь».

Ігор Гузь – у 2020 році увійшов до трійки найвідповідальніших парламентарів відповідно до інформації аналітичного порталу «Слово і Діло».

Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах.

Меню