Біографія

Ігор Гузь народився 11 січня 1982 року у Луцьку. Навчався у школі №19 та Волинському державному університеті імені Лесі Українки, де отримав фах політолога. Не випадково, адже ще зі школи хотів бути політиком і сьогодні працює за покликанням.

Громадська активність та націоналістичний рух

Громадську діяльність Ігор Гузь розпочав у 1998 р. До 2000 року був членом всеукраїнської громадської спортивно-патріотичної організації “Тризуб” імені Степана Бандери. Також у цей час ініціював відновлення осередку пласту в Луцьку.

З 2001 року Ігор Гузь активно долучився до громадського руху, став співкоординатором Волинського відділення комітету “За правду!”.

Зокрема, 9 березня 2001 року він брав участь в акції “Україна без Кучми”, за що його разом із іншими студентами переслідували силові структури. Пізніше, вже будучи народним депутатом, Ігор Гузь добивався реабілітації побратимів, яким висунули фейкові звинувачення за протести проти Кучми.

З 2001 року входив до Молодіжного націоналістичного конгресу, був головою волинського осередку та заступником голови організації.

А з 2005-го він заснував та, 8 років разом із командою, розвивав молодіжну організацію “Національний Альянс”. Через лави цієї організації пройшли сотні активних людей, які нині працюють у політиці, громадському секторі, IT-сфері, музичній індустрії тощо.

Команда “Нацальянсу” заснувала чимало молодіжних активностей по всій Україні, зокрема теренову гру “Звитяга”, туристичний змаг “Доброволець”, фестиваль українського духу “Бандерштат” та інші.

Разом із “Нацальянсом” у 2005-му Ігор Гузь підтримував білоруських опозиціонерів для повалення режиму Олександра Лукашенка. 26 березня того ж року акцію “Чорнобильський шлях” жорстоко придушив білоруський ОМОН. Ігор разом із побратимами був арештований та ув’язнений у Мінському СІЗО. На знак протесту вони оголосили голодування та лише через 10 діб добилися звільнення. Також за участь в акціях протесту всіх представників “Національного альянсу” депортували із Білорусі на 5 років.

Більше, ніж через 10 років, уже нардепа Ігоря Гузя не пустили до Білорусі, коли він знову намагався приїхати в країну для участі в акції “Чорнобильський шлях”.

Політична активність

У березня 2002 року Ігор Гузь повноцінно розпочав свою політичну кар’єру, ставши наймолодшим депутатом Луцької міської ради від округу №44. У міськраді він опікувався питаннями розвитку молоді та освіти.

Вже у 2006-му Ігор став депутатом Волинської облради від “Нашої України”. Тут він теж працював у напрямку розвитку молоді, спорту та туризму, очолював профільну комісію. А вже через рік став радником Луцького міського голови та очолив відділ у справах сім’ї, молоді та спорту міськради.

У жовтні 2010-го Ігоря Гузя знову обрали депутатом облради від Старовижівщини, де знаходиться його мала Батьківщина – село Смідин. У новому скликанні він працював у “бюджетній” комісії ради та як опозиційний депутат контролював розподіл коштів тодішньою владою.

Щоб мати більше можливостей для впливу на ситуацію в країні, у 2012-му Ігор Гузь балотувався у Верховну Раду від мажоритарного округу №21 із центром у Ковелі. Його головним суперником був представник фінансово-промислової групи “Континіум” Степан Івахів. У підсумку, Ігор поступився із відривом у менше, ніж 1%.

Революція гідності

Саме як депутат облради, Ігор Гузь долучився до Революції Гідності у листопаді 2013-го. Був одним із лідерів протестного руху в Луцьку, а також брав участь в акціях у Києві.

За це проти Гузя відкрили кримінальне провадження за фейковими звинуваченнями. Силовики “причепилися” до того, що Ігор разом із іншими активістами виніс портрет Віктора Януковича із приміщення облради та нібито “закликав до дій, що загрожують громадському порядку; захоплення державних або громадських будівель чи споруд”. Як одного із організаторів протестів Гузя у грудні 2013-го посадили під домашній арешт із використанням електронного браслету.

Коли 20 лютого у Волинській облраді формували нове керівництво, замість представників режиму, Ігорю Гузю довірили бути заступником голови.

Народний депутат

Коли влітку 2014-го оголосили дострокові вибори до Верховної Ради, Ігор Гузь вирішив балотуватися по округу №19 із центром у Володимирі-Волинському. До цього тут жодного разу не переобирали нардепа, а виборці бачили своїх представників у Раді лише раз на 5 років – перед виборами.

Ігор Гузь вирішив показати нову якість роботи, тому вже під час виборчої кампанії провів сотні зустрічей із виборцями – від дворів у містах до найменших сіл. У результаті він переміг із суттєвим відривом від опонентів, набравши 30,69% голосів.

Після виборів нардеп не змінив підходи та за майже 5 років роботи відвідав кожен із 211 населених пунктів округу (а це більше 1500 зустрічей). Саме такий безпосередній контакт із виборцями, відверта розмова у сільських клубах, дворах будинків, просто на вулиці чи біля сільського магазину – можливість для Ігоря Гузь прозвітувати про свою роботу та отримати “фідбек” від виборців.

Також за першу каденцію команді Ігоря Гузя вдалося “затягнути” в округ 110 мільйонів гривень державних та приватних коштів. Їх спрямували на відновлення інфраструктури, дитячі та спортивні майданчики й інші проекти. Разом із місцевими активістами вони заснували фестиваль “Княжий” у Володимирі-Волинському, як постійну платформу для розвитку туристичного потенціалу.

Життя

Ігор Гузь захоплюється бігом та плаванням. Він не має шкідливих звичок та разом із командою організовує заходи, щоб пропагувати здоровий та спортивний спосіб життя. Це, зокрема, “Polisssa Chellange Cup” – змагання з триатлону, які проводять на Волинському Поліссі. Фінішують змагання у Смідині – рідному селі Ігоря Гузя. А ще разом із активними мешканцями округу він організовує пробіжки у Володимирі-Волинському та Нововолинську.

Як плавець, Ігор Гузь “підкорив” більше 100 озер у різних регіонах України. Серед них і Світязь – найглибше озеро України. Тоді він разом із побратимом Валерієм Макаруком подолав 7,4 кілометра від урочища Гряда до урочища Мукошин за 7 годин і 23 хвилини.

Серед більш “домашніх” хобі – ландшафтний дизайн. Ігор Гузь постійно “вдосконалює” територію будинку в Луцьку, де проживає. Також ініціює різні проекти в окрузі та рідному Смідині.

Спільно з місцевою владою вдалося облагородити площу перед клубом у Смідині, а також вже втілюється проект створення “Парку “Легенда” поблизу річки Риловиця у Володимирі-Волинському.

Меню